دانلود مستند انیشتین و هاوکینگ دانشمندان قرن بیستم

مستند انیشتین و هاوکینگ دانشمندان قرن بیستم

مستند انیشتین و هاوکینگ دانشمندان قرن بیستم

توضیحات:

مستند انیشتین و هاوکینگ دانشمندان قرن بیستم

زمان , گمان میکنیم که همانند ساعت دیواری منظم است و با تیک تاک خود پیشرفت یکنواخت چهان را اعلام میکند اما زمان ثابت نیست و باید کلید اسرار را در همینجا جست و دو انسانی که به گشودن راز ها کمک کردند به لطف همزمانی کیهانی به یکدیگر پیوستند(آلبرت انیشتین و استیون هاوکینگ) .

در روز چهاردهم مارس ۱۸۷۹ آلبرت انیشتین در شهر کلن المان بدنیا امد و در روز چهاردهم مارس ۲۰۱۸ در شهر کمبریج انگلستان از دنیا رفت. بی تردید انها نامدارترین ها در جهان هستند اگر البرت انیشتین نبود تصور اینکه قرن بیستم چه شکلی خواهد بود سخت میشد.بسیاری از ایده های البرت انیشتین وجود خارجی دارند دربهترین حالت خلاف درک شهودی ما از امورند و برخی دیگر ذهن را پیچ و تاب میدهند.

در اوایل قرن بیستم بود البرت انیشتین به نظریه نسبیت پرداخت و مفاهبم ما از زمان و مکان را باز تغریف کرد با طرح این موضوع او توضیح می دهد که چگونه زمان و فضا با هم مرتبط هستند ، نه جدا از هم و ثابت , و اینکه چگونه جهان از یک محیط پیوسته ۴ بعدی به اسم فضا زمان ساخته شده است. این نظریه راهی جدید برای درک نیروی گرانش به ما داد ، توضیح می دهد که چگونه ستارگان ما را با مفهوم انفجار بزرگ یا همان بیگ بنگ آشنا می کنند کار البرت انیشتین به طرز سرنوشت ساز الهام بخش استیون هاوکینگ شد کسی که قرار بود روزی ایده های انیشتین را برای پرده برداشتن از خارق العاده ترین پدیه های جهان بکاربرد.

استیون هاوکینگ ، به ما این امکان را داد که عجیب ترین و قدرتمند ترین هیولاهای جهان یعنی سیاه چاله ها را بهتر بشناسیم.این سرگذشت دو دانشمند تحصین برانگیز است ماجرایی اینکه چگونه بما نشان دادند جهان هستی عجیب تر و شگفت انگیز تر ان چیزی است که همیشه تصور میکردیم.

در حال بارگزاری ویدیو...

مشخصات

نام مستند: انیشتین و هاوکینگ دانشمندان قرن بیستم

شبکه پخش کننده: manoto 1

مدت: ۵۱ دقیقه

حجم: ۳۱۶ مگابایت

زبان : دوبله فارسی + زیرنویس فارسی

فرمت:  mp4

کیفیت: عالی

این محتوا قفل و محدود شده است لطفا عضو شوید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*