دانلود مستند دانستنی ها – فرای بینهایت

دانلود مستند دانستنی ها

دانلود مستند دانستنی ها

توضیحات:

دانلود مستند دانستنی ها

در باره این مجموعه :  مجموعه مستند های BBC Horizon که بیش از ۴۰ سال است توسط گروه مستند سازی شبکه ی BBC تولید و پخش می شود یکی از بهترین و حرفه ای ترین مجموعه ها در زمینه ی مستند های علمی می باشد. ما جددیترین فصل این مستند رو با دوبله فارسی برای شما آماده کردیم .
در هر قسمت از این مجموعه یک موضوع علمی به طور تخصصی مورد بحث قرار می گیرد و محققان و سازندگان این مجموعه با دانشمندان خبره ی آن رشته به گفتگو می نشینند و از مراکز پیشرفته ای که برای تحقیق در مورد آن موضوع علمی تاسیس شده بازدید و شما را از نزدیک با کار کارشناسان این مراکز آشنا می کنند.

مفهومی قدیمی‌تر از زمان، بزرگتر از کائنات و عجیب‌تر از افسانه.
آیا ما با پذیرفتن مفهوم بی‌نهایت امکان وجود یک کیهان موازی را می‌پذیریم؟
برنامه‌ی بی‌نهایت و فراتر از آن ببینده را با مفهومی آشنا می‌کند که هر چه به آن نزدیک می‌شویم، دور از دسترس‌تر به نظر می‌رسد. ما در اوان کودکی، شمارش را یاد می‌گیریم.
اما به محض فراگیری شمارش، به نظر می‌رسد هیچ نیرویی نمی‌تواند جلوی شمارش ما و ادامه‌ی این کار تا به ابد را بگیرد. با اینکه ممکن است بی‌نهایت، مفهومی کاملاً بی‌خطر به نظر برسد اما با تداوم عمل شمارش، این مفهوم پیچیده و پیچیده‌تر می‌شود و ما را به دنیایی متناقض‌نما وارد می‌کند، دنیایی که به نظر می‌رسد در آن هیچ چیز آنطور که به نظر می‌رسد، نیست.
ریاضی‌دانها کشف کرده‌اند که تعداد بی‌نهایت‌ها بی‌نهایت است. بی‌نهایت‌هایی که هر یک از بی‌نهایت قبلی، بی‌نهایت بزرگتر هستند. اگر کیهان برای همیشه ادامه داشته باشد، عواقبی در پی دارد که از این نیز عجیب و غریب‌تر هستند.
این برنامه نشان می‌دهد که نتیجه‌ی پی گرفتن این استنتاج منطقی آن است که در کیهان بی‌نهایت ما نسخه‌های بی‌نهایت زیادی از زمین و حتی از خود ما وجود دارد. این برنامه داستان بی‌نهایت را روایت می‌کند.

مشخصات

نام مستند: دانستنی ها

نام این قسمت : فرای بینهایت

مدت: ۴۵ دقیقه

حجم  : ۲۷۵ مگابایت

زبان :  دوبله فارسی

فرمت  mkv 

کیفیت: عالی

این محتوا قفل و محدود شده است لطفا عضو شوید

برای دانلود لطفا عضو ویژه سایت شوید

عضویت در سایت

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*