دانلود مستند دانستنی ها – گوشت قرمز – خوردن یا نخوردن

توضیحات:

گوشت قرمز , خوردن یا نخوردن؟

پرسش این است که ارتباط گوشت و سلامتی چیست؟، پرسشی که پاسخ آن برای بسیاری از ما روشن نیست. به طور کلی گوشت، به‌ویژه گوشت فرآوری شده، همیشه در صدر خبرها و بحث‌ ها قرار دارد آن هم به دلایلی اشتباه!

بسته به اینکه دراخبار چه خوانده یا شنیده اید میتوند خوراکی مغذی غنی از پروتیین و ضروری باشد یا اینکه غذایی که رگ های قلب را میبندد و زندگی را کوتاه میکند و باید از ان پرهیز کرد با این اطلاعات گیج کننده خوب است حقاقیق را از شایعات تمیز دهیم چرا که گوشت برای بسیاری از ما بخش لذت بخشی از وعده غذایی است

برخی شنیده ها درباره‌ ی گوشت وجود دارد که مصرف آن را کشنده و سرطان‌زا می‌داند . در این برنامه « مایکل موزلی »، به این داستان‌ها مشکوک است و می‌خواهد کشف کند که آیا واقعا گوشت قرمز (مانند گوشت گاو، بره و خوک) و هم‌چنین گوشت فرآوری شده (مانند ژامبون، انواع سالامی و «بِیکن») به آن اندازه که می گویند مضرند؟

در این برنامه با دانشمندان و پزشکان برجسته‌ای که سالهاست درباره‌ی گوشت تحقیق می‌کنند صحبت خواهیم کرد. در جنوب کالیفرنیا مطالعه‌ ای درباره‌ی گیاه‌ خواری و گوشت‌ خواری انجام شده که در این برنامه به آن سری می زنیم و سپس با پروژه‌ی مطالعاتی هاروارد که به بررسی گوشت فرآوری شده و گوشت قرمز می‌پردازد آشنا می‌شویم و با آخرین دست‌آوردها و توصیه‌های محققان آشنا می‌شویم.

هم‌چنین مایکل موزلی در این برنامه رژیم گوشت می گیرد، یعنی او سعی می‌کند در یک دوره‌ی زمانی خاص، دوبرابر معمول خودش گوشت مصرف کند و نتایج آن را بررسی کند.

پس از کشف این که دانشمندان در این‌باره چه نظری دارند، مایکل موزلی کلسترول و فشارخون‌اش را آزمایش می‌کند.

و درنتیجه آیا گوشت قرمز باید هم‌چنان در سفره‌ های ما باقی بماند؟

مشخصات

نام مستنددانستنی ها

نام این قسمت : گوشت قرمز , خوردن یا نخوردن؟

شبکه پخش کننده: manoto 1

مدت: ۵۱ دقیقه

حجم : ۳۰۷ مگابایت

زبان : دوبله فارسی

فرمت : mkv 

کیفیت: عالی ( HD )

این محتوا قفل و محدود شده است لطفا عضو شوید

برای دانلود لطفا عضو ویژه سایت شوید

عضویت در سایت

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*