دانلود مستند رمز گشایی تاریخ بشریت (دوبله فارسی ) : جهان به هم پیوسته

مستند رمز گشایی تاریخ بشریت

مستند رمز گشایی تاریخ بشریت

توضیحات:

جهان به شکل بی سابقه ای به هم می پیوندد. راه سازی و ارتباطات در دنیای مدرن، جهانی ثروتمند تر، سالم تر، متحرک تر و داناتر از همیشه را ایجاد می کند.

در طول تاریخ راه های جدید تجاری همیشه خوبی ها و بدی هایی را به همراه داشته اند و هم راه را بر ثروت باز کرده اند و هم بر خطرهایی مثل عقاید انقلابی و بیماری های همه گیر.

در تلاش برای به دست آوردن نقره، رومیان سرتاسر بریتانیا را جاده کشی می کنند. آن ها امپراطوری عظیمی را ایجاد کرده اند که در سه قاره امتداد پیدا کرده است، راه هایی ساخته اند که حرکت نیروها و جمع آوری مالیات و مخصوصاً بازرگانی را آسان کرده است. ایجاد این شبکه ی عظیم راه به این معنی است که برای اولین بار، سفر کردن در اروپا، خاورمیانه و آفریقا می تواند بدون خطر باشد. یک پیغام رسان مسیحی به نام پل، از جاده های رومی برای رساندن پیغامی از یکی از دشمنان خونی روم استفاده می کند. او در حال پخش پیام یک مذهبی انقلابی به اسم عیسی مسیح است. مسیحیان با استفاده از راه های رومی پیام خود را مخابره می کنند.

اما یک مسیر رومی دیگر به یک تهدید بسی خطرناک تر، اجازه ی پخش شدن را می دهد و آن هم بیماری است. در حدود ۳۰۰ پس از میلاد، سیاحان رومی به پایتخت چین می رسند. علاقه ی روم به ابریشم برای اولین بار شرق و غرب را به هم متصل می کند. بعد از حدود هزار سال از زمانی که رومیان به چین سفر می کنند، جهان با موجی از بیماری های همه گیر رو به رو می شود، از جمله آبله مرغان، طاعون و سرخک که به سرعت گسترش می یابند و جان میلیون ها نفر را می گیرند.

در عصر اکتشافات، اروپایی ها با آمریکا سفر می کنند و با خود هم اسلحه را می برند و هم معجونی از بیماری هایی که خود از آن مصون هستند. سربازان اسپانیایی، تحت فرمان هرنان کورتس، وارد پایتخت اَزتِک ها، تنوتچیتلان می شوند. آن ها ناخواسته آبله مرغان و ویروس سرماخوردگی را با خود می آورند و ۹۵٪آن ها را از بین می برند. امپراطوری های عظیم اَزتِک و اینکا فرو می ریزند و اروپایی ها، آمریکا و ثروتش را تحت سیطره ی خود در می آورند.

مهاجرین اروپایی، در دنیای جدید، مزارع عظیمی ، از جمله شکر، پنبه و تنباکو را راه اندازی می کنند، اما بیماری های اروپایی تلفات بسیاری را در بین بومیان به جا گذاشته است و افراد زیادی برای کار کردن روی زمین باقی نمانده اند. راه حل مهاجرین برای رفع این مشکل، آوردن برده از جاهای دیگر است…شمال و جنوب بر سر آزادی این بردگان به جان یکدیگر می افتند. برده داری، آمریکای شمالی را دچار مخاطره می کند و به جنگ داخلی آمریکا می انجامد.

با این حال، شبکه های تجارت جهانی، این امکان را برای میلیون ها مهاجر فراهم می کنند که از همه جای جهان به آمریکا بیاییند. این نیروی جدید و تشنه به کار، آمریکا را به ابرقدرتی جهانی تبدیل می کند. به این ترتیب عصر مهاجرت انبوه آغاز می شود و نیاز به راه های ارتباطی، برای سفر کردن با سرعت بالاتر از جایی از جهان به جای دیگر، بالا می گیرد.

مشخصات

نام مستند : رمز گشایی تاریخ بشریت

نام این قسمت : جهان به هم پیوسته

مدت:  ۲۵ دقیقه

حجم  : ۱۲۰ مگابایت

زبان: دوبله فارسی

فرمت  mkv 

کیفیت: عالی ( HD )

این محتوا قفل و محدود شده است لطفا عضو شوید

برای دانلود لطفا عضو ویژه سایت شوید

عضویت در سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*