دانلود مستند کیهان (دوبله فارسی) – ده راه برای تخریب زمین

دانلود مستند کیهان (دوبله فارسی)

دانلود مستند کیهان (دوبله فارسی)

توضیحات:

دانلود مستند کیهان (دوبله فارسی)

 درباره این برنامه :

نگاهی نو به جهانی کهنسال. جهانی اسرارآمیز که رازهای گذشته و کلید‌های آینده‌ی خود را در آن می‌یابیم. این برنامه تاریخچه‌‌ی دانش ما نسبت به فضا و فعالیت‌‌های ما در فضا است. از زمانی که انسان برای اولین بار راهی فضا شده، بیش از ۵۰ سال می‌ گذرد ولی آسمان همچنان رازهای بزرگ خود را بر ما آشکار می‌کند. کاوشگران رباتیک به چشمهای ما در سطح سرخ مریخ تبدیل می‌شوند، کاوشگران ناسا با سرعت‌‌های بسیار زیاد به ستاره‌های دنباله‌ دار برخورد می‌کنند، تلسکوپ‌ های فضایی، تصاویری فوق‌العاده از تولد ستاره‌‌ها و فروپاشی و تبدیل‌ شان به سیاه‌ چاله‌‌ها را ثبت می‌کنند.

این همه، نوع نگاه ما به کیهان را به کلی تغییر داده است. درحالیکه سیاره‌‌ی ما زیر بار سنگین گرمایش جهانی فرسوده می‌شود، طبیعی است که نگاه‌‌مان به آسمان معطوف شده و به دنبال سکونت‌ گاه‌های دیگر بگردیم.

آیا مکان دیگری در فضا هست که بتوان در آن زندگی کرد؟ یا در این دنیا هیچ جای دیگری شبیه به سیاره‌‌ی ما وجود ندارد؟
در هر قسمت از برنامه ضمن آشنا شدن با کشفیات فضایی، ماجراهای شگفت‌ انگیز دانشمندان و کاوشگرانی را می‌بینیم که جرأت ورود به قلمروهای ناشناخته را داشته‌‌اند.

درباره این قسمت :

در این برنامه کارشناسان ما ۱۰ سناریو برای نابودی زمین پیشنهاد می‌‌دهند. سناریوهایی شامل بلعیده شدن توسط یک سیاه­‌چاله‌‌ی میکروسکوپی، منفجر شدن زمین توسط ضد ماده، نزدیک کردن زمین به خورشید و خاموش کردن جاذبه‌‌ی زمین. این روشی است جالب و سرگرم‌ کننده برای آشنا شدن با قوانین فیزیکی خطرناک کائنات و خصوصیات و ویژگی‌‌های سیاره‌‌ای که ما آن را خانه می‌‌نامیم.

مشخصات

نام مستند : کیهان

نام اصلی :  the universe

نام این قسمت : ده راه برای تخریب زمین

مدت:  ۴۱ دقیقه

حجم  : ۲۳۵ مگابایت

زبان: دوبله فارسی

فرمت : mkv 

کیفیت: عالی ( HD )

برای دانلود لطفا عضو ویژه سایت شوید

عضویت در سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme