دانلود مستند انسان زمین جهان – ماشین زمان کوچک

دانلود مستند انسان زمین جهان از شبکه منوتو

دانلود مستند انسان زمین جهان از شبکه منوتو

 توضیحات:

دانلود مستند انسان زمین جهان از شبکه منوتو

درباره این مجموعه ( انسان ,زمین ,جهان ) :

 انسان، زمین، جهان نام یک مجموعه‌ ی‌ مستند عظیم و دیدنی تلویزیونی است؛ کاری از خالقان مجموعه‌های « The Universe » و « Life After People ». در این مجموعه با به‌کارگیری تکنیک‌های مدرن فیلم‌سازی تاریخ جهان، انسان و زمین را به گونه‌ای خاص بررسی خواهیم کرد؛ به گونه‌ای که اتفاق‌های مهم و تاثیرگذار تاریخ را با زندگی امروزمان پیوند می‌دهد و ارتباط وقایع تاریخی را با زندگی امروز، برای‌مان روشن می‌کند.

ما در این مجموعه تاریخ را نه به شکل خطی در طول زمان، بلکه به صورت شبکه‌ای از اتفاق‌ها و عوامل به هم مرتبط و پیوسته به هم مشاهده، بررسی و دنبال خواهیم کرد.

به عنوان مثال، در این برنامه خواهیم دید که چگونه هر روز میراث کشتی تایتانیک در جیب‌های‌ ما جا‌به‌جا می‌شود: امروزه هنگام استفاده از تلفن‌های همراه، در حقیقت از امواج رادیویی خاصی استفاده می‌کنیم که پس از بی پاسخ ماندن تلگراف درخواست کمک توسط کشتی تایتانیک به‌وجود آمده‌اند.

از طرف دیگر هر وقت که ما با تلفن‌های همراه خودمان با کسی تماس می‌گیریم، با اتفاقی به نام مه‌بانگ (Big Bang) که باعث شد تا عنصر تانتال به وجود آید نیز مرتبط هستیم. تانتال عنصری اسرارآمیز و کمیاب است که مقدار کمی از آن در تلفن‌ های همراه استفاده می‌شود و بدون وجود این عنصر تلفن‌های همراه دوازده مرتبه بزرگتر می‌بودند.

در هر قسمت‌ از این برنامه به بررسی موضوعی جداگانه می‌پردازیم؛ موضوعاتی مانند پدران بنیان‌گذار ایالات متحده ( The Founding Fathers)، جنگ‌های داخلی آمریکا و اسرار دنیای باستان. در این برنامه هم‌چنین به بررسی علمی پدیده‌هایی شگفت‌آور مانند نمک، یخ و یا حتی پرتابه‌ شناسی(ballistics) نیز خواهیم پرداخت.

هر قسمت از این مجموعه‌ی سترگ، با شکستن دیوار میان تاریخ و علم، به شیوه‌ای کاملا جدید روایت خواهد شد.

این مجموعه پروژه‌ای‌ست که توسط مخترعانی مانند «بیل گیتس» پشتیبانی شده.

درباره این قسمت ( ماشین زمان کوچک )

چگونه تلفن همراهی که در جیب شماست با پدیده‌ی مِه‌ بانگ مرتبط می‌شود؟

تکامل حافظه‌ی انسان و فاجعه‌ی تایتانیک چه‌طور؟ مجموعه برنامه‌ی «انسان، زمین، جهان» برای شما آشکار می‌کند که چگونه نیروهای کیهانی، ابزاری را در اختیار ما گذاشتند که بر روی سیاره زمین یک انقلاب تمام عیار به‌وجود آورد.

از صفحه‌ی شماره‌گیری تلفن تا شیوه‌ای که شماره تلفن‌ها را می‌نویسیم، همه و همه به این واقعیت مربو‌ط‌ هستند که یک دانش پنهان در پشت تلفن‌ های همراه وجود دارد!

مشخصات

نام مستند انسان زمین جهان ( big history )

نام این قسمت : ماشین زمان کوچک

شبکه پخش کننده: manoto 1

مدت: ۲۳ دقیقه

حجم : ۱۲۶ مگابایت

زبان : دوبله فارسی

فرمت  mkv 

کیفیت: عالی ( HD )

قیمت:  ۱۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*