دانلود مستند جهشی در علم با مورگان فریمن – فرازمینی ها چگونه فکر میکنند ؟

دانلود مستند جهشی در علم

دانلود مستند جهشی در علم

توضیحات:

مستند فرازمینی ها  چگونه فکر میکنند

اگر غیر از انسان بر روی کره‌ی زمین جای دیگری در جهان حیات وجود داشته باشد، پس موجودات فرازمینی هم وجود دارند؛ اما آیا در این صورت مغز آن‌ها هم مسائل را مانند مغزهای ما درک می‌کند؟

بدون در اختیار داشتن نمونه‌ی یک موجود فرازمینی برای انجام آزمایش، به نظر می‌رسد یافتن پاسخ این پرسش بسیار دشوار باشد.

اما یک واقعیت بدیهی آن است که ما انسان‌ها حداقل در روی کره زمین تنها نیستیم. بنابراین اگر می‌خواهیم درک کنیم که فرازمینی‌ها چگونه فکر می‌کنند، شاید بهتر باشد که ابتدا نگاهی دقیق‌تر به اطراف خودمان بیندازیم.

دانشمندان با مطالعه بر روی مغزهای موجودات مختلف کره‌ی زمین، درک خود را نسبت به چگونگی احتمالی کارکرد مغز فرازمینی‌ها بالا‌تر می‌برند.

در این برنامه یک زیست‌شناس به نام «Nigel Franks» به همراه یک متخصص کامپیو‌تر به نام «James Marshall» بر روی حرکات و رفتار مورچه‌ها مطالعه می‌کنند آن‌ها در این مطالعه متوجه می‌شوند که چگونه این موجودات بی‌صدا، با یک ارگانیسم فوق‌العاده که دارای هوش قابل درک است، عمل می‌کنند.

در ادامه «David Edelman» محقق مغز، بر روی چگونگی کارکرد مغز اختاپوس‌ها، این موجودات اسرارآمیز دریایی، تحقیق می‌کند و یک زیست‌شناس به نام «Consuelo De Moraes» به شواهدی دست یافته که نشان می‌دهد حتا گیاهان گاهی رفتارهایی دارند مانند موجوداتی که دارای مغز هستند.

البته با مطالعه مغز انسان نیز می‌توان به اسرار مغز فرازمینی‌ها پی برد و همانطور که در این برنامه خواهید دید یک عصب‌پژوه به نام «Saskia Nagel» با استفاده از آهن‌ربا و چشم‌بند می‌خواهد به انسان‌ ها بیاموزد که چگونه احساس جهت‌ یابی کاملا بیگانه و متفاوتی را تجربه کنند.

در این مستند هم‌ چنین شاهد تلاش برخی دانشمندان برای درک زبان و تکامل احتمالی آن نزد موجودات فرازمینی خواهیم بود

واقعیت آن است که هوش انسان در ارتباط تنگاتنگ با چیزی است که ما را به انسان تبدیل کرده: احساسات و عواطف؛

در این برنامه شاهد آزمایش‌های یک روان‌شناس به نام «Lisa Barrett» بر روی این موضوع خواهیم بود که آیا اساسا تفکر و استفاده از هوش به وجود احساسات و عواطف وابسته است؟ فرازمینی ها چگونه فکر میکنند؟ 

مشخصات

نام مستند جهشی در علم با مورگان فریمن

نام این قسمت :  فرازمینی ها چگونه فکر میکنند ؟

شبکه پخش کننده: manoto 1

مدت: ۴۲ دقیقه

حجم : ۲۶۸ مگابایت

زبان : دوبله فارسی

فرمت  mkv 

کیفیت: عالی  ( HD )

برای دانلود لطفا عضو ویژه سایت شوید

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme